• Sandberg - turisticko - prírodovedná vychádzka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Sandberg - turisticko - prírodovedná vychádzka.

Vrcholová plošina Sandbergu prezývaného pieskový kopec patrí k najkajším vyhliadkam na území Bratislavy. Navštívili sme toto oddychové a výletné miesto rozprestierajúce sa na okraji západných svahov Devínskej Kobyly. Zároveň sme navštívili hrad Devín a priamo nad sútokom rieky Dunaj a Morava, vypustili chytené rybky. Turistickou prechádzkou sme spoznávali našu faunu a flóru. Občerstvili sme sa dobrotami, ktoré nám pribalili naše maminky.

• Gašparko a drak - divadielko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Gašparko a drak - divadielko.

Manželia Stražanoví, ml., ktorí pokračujú v tradícii rodinných bábkových divadiel sa predstavili s klasickou rozprávkou Gašparko a drak. V hre sa rozpráva o tom, ako Gašparko s princom idú oslobodiť princeznú od draka. Naše deti ocenili pravú klasickú rozprávku s krásnymi marionetami, príjemnou hudbou a nenapodobiteľnými hlasmi našich umelcov.

• POZVÁNKA NA TVORIVÚ DIELNIČKU

• Kedy: 26.10.2023   v čase od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Kde: v areáli MŠ

Kto: rodičia a deti našej MŠ

Čo: vyrezávanie svetlonosov (tekvice), je potrebné doniesť si vlastné nástroje na vyrezávanie, vlastnú tekvicu a iný jesenný materiál na kreatívnu tvorbu, dobrú náladu. Zároveň chceme poprosiť rodičov o občerstvenie pre detičky.

Čo máme pripravené: detský punč, zábavný program na motív Harry Pottera.

Kedy: 26.10.2023   v čase od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Kde: v areáli MŠ

Kto: rodičia a deti našej MŠ

Čo máme pripravené: detský punč, zábavný program na motív Harry Pottera.

• Prírodovedno - turistická vychádzka

• Prírodovedno - turistická vychádzka - Sandberg (Devínska Kobyla)

Cieľ aktivity: pozorovanie hniezdenia, skameneliny, pozorovanie a chytanie živých rýb, fauna, flóra

Dátum: streda (27.09.2023), zmena v prípade nepriaznivého počasia

Miesto stretnutia: MŠ Šancová - príchod do MŠ do 08:00 hod!

Príchod do MŠ Šancová - 11:30 (obed)

Vybavenie: suchá desiata, ovocie (nie čokoláda), fľaša s vodou, ruksak, primerané oblečenie počasiu

Cena: 15 eur/dieťa (cena zahŕňa poistenie, doprava a výklad)

Poplatok prosím uhradiť triednej pani učiteľke.

Prihlásiť sa môžete u triednej pani učiteľky  do pondelka, 25.9.2023

Prosím priložiť potvrdenie o úhrade aktivity.

• Divadlo

• Dňa 8.9. (piatok) o 9:40 hod. našu MŠ navštívi Stražanove bábkové divadlo s rozprávkou Gašparko a drak.

Bábky ožívajú v príbehu o tom, ako Gašparko s princom idú oslobodiť princeznú od zlého draka.

• Špeciálny prístup

• Keď chceme byť múdri a s nami celý svet, učme ľudí. Učiť nie, aby sme učili, ale aby vedeli. Vedieť nie, aby vedeli, ale aby položili ruku k činu
        • Vieme ako na to

• Človek nemiluje deti, pretože sú to deti, ale zamiluje si ich skrze náklonnosť, ktorá vzniká pri ich výchove.