• Novomestský swap

• Pre veľký záujem sa MČ – BA Nové Mesto rozhodlo pridať aj druhú lokalitu na zber šatstva, a to DK Kramáre. Podľa informácií Štatistického úradu Slovenskej republiky sa na území Hlavného mesta SR Bratislavy v roku 2021 vyhodilo vyše 140 ton šatstva a ďalších takmer 60 ton textílií. Oblečenie tak nielenže končí zbytočne v koši, ale produkuje tzv. fast fashion (rýchla móda) škodia životnému prostrediu už pri samotnej výrobe. Aj to sú dôvody, pre ktoré sa MČ BA-Nové Mesto spoločne s partnermi Ekocharita a Únia miest Slovenska rozhodli vytvoriť pravidelnú platformu výmeny oblečenia.

• Výtvarné súťaže

• Naše deti sa zapojili do výtvarnej súťaže "Vráťme knihy do škôl" kde deti maľovali na rôzne motívy z rozprávok  a " Krásna jako kvítka je ta zeme".  kde vyjadrovali pocity podľa hudobného motívu - vietor, dážď, šum mora .......

• OLO - dajme nápojovému kartónu druhú šancu

• Deti si v tomto zážitkovom vzdelávacom programe vyskúšajú, či sa dá z nápojového kartónu (ľudovo tzv. tetrapaku) vytvoriť niečo ďalšie. Spoločne s lektorom sa pozrú na to, z čoho je tento zaujímavý obal vytvorený.

Vzdelávací program bude prebiehať v dvoch termínoch:

21.5. 2024 v čase od 9:00 do 10:30 hod. pre 3 a 4 triedu (žabky/sovičky)

28.5 2024 v čase od 9:00 do 10:30 hod. pre 1 a 2 triedu (lienky/kuriatka)

• Lesné zvieratá

• V utorok 7. mája o 9:30 hod. sa uskutoční ukážka lesných zvierat. Budeme mať príležitosť dozvedieť sa viac o ich živote a správaní.