• mssancova.edupage.org

chceme Vás upozorniť na dôležitý krok, ktorý Vám umožní byť informovaní o dianí vo vašej materskej škole. Preto prosíme, aby ste si čo najskôr skontrolovali Vašu mailovú schránku, kde sme Vám zaslali heslá k rodičovskému kontu na Edupage, ktorá je dôležitým nástrojom na komunikáciu medzi školou a rodinou. Týmto spôsobom budeme môcť efektívne a rýchlo zdieľať aktuálne informácie a zasielať Vám registračné linky k testovaniam či už školskej zrelosti, logopedického skríningu a iným dôležitým udalostiam, ktoré nás čakajú v blízkej budúcnosti.

Chceli by sme zdôrazniť, že podľa Školského poriadku str. 10 je povinnosťou rodiča zaevidovať sa a používať aplikáciu Edupage.

Ak si stiahnete aplikáciu Edupage do svojho mobilu, umožní Vám to prístup ku všetkým týmto informáciám kedykoľvek a kdekoľvek.

Inštrukcie na vytvorenie nájdete na hlavnej webovej stránke školy.

Ďakujeme Vám za spoluprácu a za Váš záujem o dobro našich detí. V prípade akýchkoľvek otázok či problémov s registráciou neváhajte obrátiť sa na nás.

• Prerušenie prevádzok MŠ počas jesenných prázdnin

• Mestská časť Bratislava - Nové Mesto v súlade s ustanovením § 150a zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov prerušuje prevádzku materských škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej časti Bratislava - Nové Mesto v termíne od 30.10.2023 do 31.10.2023 (vrátane) v:

EP MŠ Cádrova 15 - zberné EP MŠ Na Revíne 14
            EP MŠ Osadná 5 - zberné EP MŠ Letná 7
            EP MŠ Rešetkova 6 - zberné EP MŠ Letná 7
            EP MŠ Jeséniova 61 - zberné EP MŠ Pionierska 12 A
            MŠ Kalinčiakova 12 - zberné EP MŠ Šancová 65
            MŠ Odborárska 2
            EP MŠ Šuňavcova 13 - zberné EP MŠ Legerského 18 a EP MŠ Pionierska 12/A

V dňoch 30.10.2023 - 31.10.2023 (vrátane) ostávajú v prevádzke:
            EP MŠ Na Revíne 14
            EP MŠ Legerského 18
            EP MŠ Pionierska 12/A
            EP MŠ Letná 7
            EP MŠ Teplická 5
            EP MŠ Šancová 65

Zberne_MS_-_Jesenne_prazdniny.pdf

• Daphne - zbierame batérie so Šmudlom

• Prostredníctvom obľubénoho príbehu o Šmudlovi sa deti oboznámili  s tým, ako správne triediť odpad so zreteľom na použité batérie a kam ich môžu zahodiť. Dozvedeli sa, prečo je dôležité nezahadzovať použité batérie do bežného koša. Tento bezplatný  program vďaka organizácii SEWA nám ponúkol možnosť zbierať použité batérie do plastovej nádoby uloženej vo vstupnom vestibule.

• Za prvých 200 kg vyzbieraných batérií MŠ získa vystúpenie kúzelníka
            • za každých ďalších 200 kg vyzbieraných batérií MŠ získa finančnú odmenu vo výške 100 EUR (resp. po vzájomnej dohode môže mať MŠ opäť vystúpenie kúzelníka – po uplynutí 2 rokov, kedy sú v škôlke nové deti).
          • Sandberg - turisticko - prírodovedná vychádzka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Sandberg - turisticko - prírodovedná vychádzka.

Vrcholová plošina Sandbergu prezývaného pieskový kopec patrí k najkajším vyhliadkam na území Bratislavy. Navštívili sme toto oddychové a výletné miesto rozprestierajúce sa na okraji západných svahov Devínskej Kobyly. Zároveň sme navštívili hrad Devín a priamo nad sútokom rieky Dunaj a Morava, vypustili chytené rybky. Turistickou prechádzkou sme spoznávali našu faunu a flóru. Občerstvili sme sa dobrotami, ktoré nám pribalili naše maminky.

• Gašparko a drak - divadielko

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Gašparko a drak - divadielko.

Manželia Stražanoví, ml., ktorí pokračujú v tradícii rodinných bábkových divadiel sa predstavili s klasickou rozprávkou Gašparko a drak. V hre sa rozpráva o tom, ako Gašparko s princom idú oslobodiť princeznú od draka. Naše deti ocenili pravú klasickú rozprávku s krásnymi marionetami, príjemnou hudbou a nenapodobiteľnými hlasmi našich umelcov.

• POZVÁNKA NA TVORIVÚ DIELNIČKU

• Kedy: 26.10.2023   v čase od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Kde: v areáli MŠ

Kto: rodičia a deti našej MŠ

Čo: vyrezávanie svetlonosov (tekvice), je potrebné doniesť si vlastné nástroje na vyrezávanie, vlastnú tekvicu a iný jesenný materiál na kreatívnu tvorbu, dobrú náladu. Zároveň chceme poprosiť rodičov o občerstvenie pre detičky.

Čo máme pripravené: detský punč, zábavný program na motív Harry Pottera.

Kedy: 26.10.2023   v čase od 15:00 hod. do 17:00 hod.

Kde: v areáli MŠ

Kto: rodičia a deti našej MŠ

Čo máme pripravené: detský punč, zábavný program na motív Harry Pottera.

• Prírodovedno - turistická vychádzka

• Prírodovedno - turistická vychádzka - Sandberg (Devínska Kobyla)

Cieľ aktivity: pozorovanie hniezdenia, skameneliny, pozorovanie a chytanie živých rýb, fauna, flóra

Dátum: streda (27.09.2023), zmena v prípade nepriaznivého počasia

Miesto stretnutia: MŠ Šancová - príchod do MŠ do 08:00 hod!

Príchod do MŠ Šancová - 11:30 (obed)

Vybavenie: suchá desiata, ovocie (nie čokoláda), fľaša s vodou, ruksak, primerané oblečenie počasiu

Cena: 15 eur/dieťa (cena zahŕňa poistenie, doprava a výklad)

Poplatok prosím uhradiť triednej pani učiteľke.

Prihlásiť sa môžete u triednej pani učiteľky  do pondelka, 25.9.2023

Prosím priložiť potvrdenie o úhrade aktivity.

• Divadlo

• Dňa 8.9. (piatok) o 9:40 hod. našu MŠ navštívi Stražanove bábkové divadlo s rozprávkou Gašparko a drak.

Bábky ožívajú v príbehu o tom, ako Gašparko s princom idú oslobodiť princeznú od zlého draka.